DIALOG WEWNĘTRZNY – CZYLI ROZMOWA Z SAMYM SOBĄ

 

Każdy z nas regularnie rozmawia z samym sobą. Tak, tak dobrze przeczytaliście. Codziennie, w wielu sytuacjach rozmawiamy z naszym „JA”, dyskutujemy, zadajemy pytania i na nie odpowiadamy. Zastanawiamy się, czy dobrze zachowaliśmy się w danej sytuacji, czy użyliśmy odpowiednich słów, a móże jednak powiniśmy postąpić inaczej. Rozważamy, czy warto iść, podjąć się danego zadania, zadać pytaie, wykonać dany telefon. To norma.

Szkoda tylko, że tak rzadko się na niej skupiamy i analizujemy. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że cały czas prowadzi wewnętrzny dialog! Wynikiem tego jest fakt, iż nie mają kontroli nad swoim wewnętrznym głosem. A ma on ogromny, wręcz kluczowy wpływ na to jak się czujemy.

 

 

Aby rozpocząć taką rozmowę, nie musisz się do tego przygotowywać, robić planu czy czekać na odpowiedni moment. Po prostu zadaj sobie pytanie i poczekaj na odpowiedź. Twoje wewnętrzne “Ja” z pewnością ma Ci dużo do powiedzenia. Taka rozmowa to rewelacyjna metoda na zarządzanie własnymi myślami, emocjami, a w konsekwencji także zachowaniami.

Wewnętrzny głos, przy odpowiedniej pracy, może posłużyć tam do treningu, zmiany myślenia o sobie samym, może stać się motywatorem do rozwoju. Ważne żeby taka wewnętrzna rozmowa była konstruktywna, szczera, możliwie bezstronna i osadzona w rzeczywistości. W taki sposób można przeanalizować własne działanie, myśli, uczucia. Bardzo ważną funkcją dialogu wewnętrznego jest motywowanie samego siebie do wysiłku.

Dzięki takim rozmowom wzrasta znajomość siebie, swoich lęków, reakcji, marzeń. Zwiększamy świadomość swoich możliwości i ograniczeń. Dodatkowo, nasze dialogi wewnętrzne definiują to jakie mamy życie Możemy wprowadzić ogromne zmiany w tym jak żyjemy, tylko poprzez zmianę tego co do siebie mówimy i jak do siebie mówimy.

Spróbujesz?

K

 

Torba- Louis Vuitton

Płaszcz – Zara

Okulary- Ray Ban

Sweter- Zara

Buty- Isabel Marant

Spodnie – Zara

Zegarek – Michael Kors

 

Komentarze

Jedna odpowiedź
26 marca 2017 at 22:04

Płaszcz jest cudowny <3

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola są oznaczone *