Dlaczego czasem lepiej odpuścić?

Żyjemy w czasach gdy ludzi dzieli się na tych przegranych i zwycięzców. Nikt ambitny i silny nie chce być przegranym. Zatem Ci przegrani dodatkowo stają się leniwymi nieudacznikami. Zewsząd docierają do nas komunikaty, że powinniśmy więcej, bardziej, szybciej, a będziemy niepokonani. Żyjemy w złudnym przekonaniu, że coś w życiu kontrolujemy, że mamy wpływ na to, co dzieje się dookoła nas.

Niestety, życie jest na tyle złożonym doświadczeniem, że nie raz stajemy przed sytuacją, której w danym czasie rozwiązać nie sposób. Każdy z nas, choć raz w życiu, doświadczył poczucia, że walczy z wiatrakami. Pojawia się ono gdy, opętani myślami o tym, aby się nie poddawać, bezradnie walczymy w poszukiwaniu rozwiązania. W rezultacie czego wytwarza się w nas wewnętrzne napięcie, tracimy kontrolę. A przecież nie o to chodziło.

 

Zastanówcie się jak często słyszeliście z ust innych słowa : “nie mogę się poddać, nie pozwala mi na to moja ambicja” lub “muszę zapanować nad sytuacją, w końcu jestem panem własnego losu”, “inni dali radę, to ja też muszę” .

Zdradzę Wam tajemnicę: jedno nie ma nic wspólnego z drugim. Takich sytuacji w życiu każdego z nas będzie setki, nie musimy do każdej podchodzić jak do pojedynku, który należy wygrać. Nikt nie powiedział, że życie będzie łatwe, ale też nie musi być ciągłą walką z innymi, czy sobą samym.

To, że raz na jakiś czas sobie odpuścimy, nie sprawia, że stajemy się przegranymi. Wydaje mi się, że sztuka odpuszczania, czyli zaprzestania walki i wysiłku ma tak naprawdę wiele wspólnego z umiejętnością słuchania samego siebie i swojej intuicji. Można się  z nią nie zgadzać, można negować, ale ona zawsze najlepiej wie, co jest dla nas dobre.

 

Wierzę w to, że czasem coś się nie udaje, ponieważ nie jest to właściwy czas by miało się to zdarzyć. Kiedy czujemy, że tracimy kontrolę nad swoimi planami, życiem i nic się nie układa – należy się zatrzymać. Znaleźć wewnętrzną równowagę. Wtedy pojawia się spokój, i wszystko zaczyna się dziać „samo”.

Czasem po prostu trzeba odpuścić, dać sobie trochę przestrzeni.  Zobaczyć całą sytuację z dystansu, określić swoje szanse, zrobić plan, dać sobie czas. Może wyjście jest gdzie indziej?

 

Pink coat – Mango

Shades- Mango

Pants- Zara

Pink sweatshirt- Zara

Bag- Zara

Shoes- Massimo Dutti

Komentarze

2 komentarze
18 marca 2017 at 22:16

Nie dość,że fajnie myślisz i zawsze jak cię czytam to robię to z przyjemnością, to wyglądasz fenomenalnie!

20 marca 2017 at 19:38

Moja droga, bardzo dziekuje za mile slowa! 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola są oznaczone *