ZALETY WCZESNEGO WSTAWANIA

Otwierasz oczy i … no właśnie. Kto z nas uwielbia wstawać rano niech pierwszy podniesie rękę- chyba nas mało, prawda? Zrywanie się z łóżka skoro świt ma jednak same dobre strony. Poranki to najbardziej produktywny czas w ciągu dnia, wykorzystując ten czas na zaplanowanie aktywności stajemy się bardziej produktywni, szczęśliwsi, bardziej zdyscyplinowani.

To właśnie od tych pierwszych czynności, wykonywanych zaraz po przebudzeniu często zależy to, jak minie nam cały dzień. Oczywiście zdarzają się momenty gdy od rana nic nie wychodzi i wręcz czujemy ciężar fatum unoszącego się nad naszą głową. Moja rada – nie rób nic, nie walcz i módl się aby ten dzień dobiegł końca jak najszybciej 🙂 .

Napisano niezliczoną ilość prac i książek, traktujących o tym jak wiele w ciągu dnia, miesiąca, naszego życia zależy od tego co robimy w pierwszych godzinach po przebudzeniu.

Wstań wcześniej – za pierwszym razem dla zwykłego testu, kolejnym aby sobie coś udowodnić, dalej pójdzie jak z górki. Po pewnym czasie odczujesz jak wiele profitów zyskasz – jasność umysłu, więcej czasu na uporanie się z problemami i zjedzenie pysznego śniadania w … domu ( a nie w biegu pomiędzy metrem i tramwajem) !

Myśl pozytywnie – nie rozpamiętuj negatywnych wydarzeń dnia poprzedniego. Niezależnie od tego czy za oknem pada śnieg, świeci słońce czy rozpętała się zawierucha, zaczynaj dzień od myśli „będzie dobrze, nowy dzień = nowy początek“. Wykorzystaj go jak najlepiej umiesz. Pamiętaj jak wielką moc ma nasza podświadomość. Wyobraź sobie zadania, które musisz dziś wykonać, myśl o ich pozytywnym zakończeniu.

Porozmawiaj z kimś bliskim – wykorzystaj te dodatkowe minuty na rozmowę z ukochaną osobą. O … byle czym. Nic nie poprawia tak nastroju jak poranne wygłupy, wymiana zdań, przytulenie.

Wieczorem myśl o poranku – nie odkładaj wszystkiego co masz zrobić „na jutro“. Zaufaj mi, każdego ranka dziękuję sobie sama za to, że wieczorem nie byłam leniwa i : zrobiłam sobie obiad na kolejny dzień, odpisałam na maile, przygotowałam plan lub kupiłam bilety na samolot.

Aktywność fizyczna – bezsprzecznie jeden, jedyny i właściwy sposób wykorzystania poranka. Dodaje energii, endorfin, poprawia nastrój i (co wspaniałe ) naszą sylwetkę.

Czy Wy też macie jakieś swoje codzienne rytuały i ulubione czynności, bez których nie wyobrażacie sobie udanego poranka? Podzielicie się?

K

 

Okulary – Mango

Płaszcz- Reserved

T-shirt- Mango

Spodnie- Zara

Torba- Zara

Buty- Zalando

Komentarze

3 komentarze
OLA
12 kwietnia 2017 at 17:11

Czy buty są wygodne? Wyglądają obłędnie 🙂 Jak z rozmiarówką? Standardowa?

12 kwietnia 2017 at 23:05

Rozmiarowka standardowa, butki super wygodne 🙂

ola
20 kwietnia 2017 at 20:03

skąd zielona kamizelka ze zdjęcia, które zamieściłaś na insta ostatnio?;)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola są oznaczone *