TUSCANY – JAK NIE UZALEŻNIAĆ SWOJEGO SZCZĘŚCIA OD INNYCH?

Zdarza Wam się posmutnieć gdy ktoś skrytykuje Wasz strój, wypowiedź, pracę czy zachowanie? Uczenie się, jak być osobą szczęśliwą niezależnie od otoczenia, czynników zewnętrznych to wielka sztuka.

Często zakładamy, że gdy w naszym życiu zajdą pewne zmiany np. kupimy samochód, znajdziemy nową pracę, zdobędziemy nowych przyjaciół, partnera, to dopiero wtedy mityczne i wielkie szczęście zapuka do naszych drzwi i zagości u nas na stałe.  Kto z nas nie wolałby, aby zakup nowego domu, czy kolejna sukienka dawały poczucie szczęścia na dłuższy czas?

 

Należy uświadomić sobie, że bycie szczęśliwym zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Czy tego chcemy czy nie. Dlaczego twój humor, twój nastrój czy twoje decyzje mają zależeć od drugiej osoby? Dlaczego nie możesz sam decydować o sobie, o tym jak chcesz się czuć i co chcesz robić? Nie można uzależniać go od innych, a tym bardziej od losu, należy je zbudować samemu.  Zamiast spędzać czas na zmianie otoczenia, zaspokajaniu niekończących się potrzeb, zbudujmy nasze poczucie szczęścia niezależnie od innych. Należy przestać czekać, aż zmienią się czynniki zewnętrze, które mają nam przynieść szczęście i zacząć łączyć bycie z działaniem

 

Swojego szczęścia nie możesz uzależniać od innych, ani tym bardziej od losu, musisz je budować sama. Powinnaś być silna, bo tylko tacy ludzie bywają szczęśliwi, a tę moc czerpie się z własnego wnętrza, z pokus, którym uda ci się oprzeć, z odnoszonych codziennie małych zwycięstw nad własnymi słabościami, z plonu, jaki przyniesie Twoja praca.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk (z książki Cukiernia pod Amorem. Hryciowie)

Dlaczego tak chętnie godzimy się na to, by innym oddawać do rąk coś najcenniejszego na świecie – nasze poczucie szczęścia? Wmawiamy sobie, że będziemy szczęśliwsi gdy poznamy odpowiedniego partnera, przyjaciółkę, gdy będziemy akceptowani przed dane środowisko. Nic bardziej mylnego. Jeśli nie uzyskamy wewnętrznego balansu i nie będziemy żyć w zgodzie z samym sobą, nie będziemy szczęśliwi.

Nikt a ni nic nie zapewni nam pełni szczęścia.  To my sami musimy na nie zapracować. Wtedy nikt nam go nie odbierze. Nadmierna zależność od ludzi hamuje własny rozwój i nie uczy odpowiedzialności.

 

Zadbajmy o swoje ciało, wiedzę, samopoczucie. Wyspani, zadowoleni ze swojej wagi, figury nie myślimy jak inni oceniają nasz wygląd, strój, bo jesteśmy zrelaksowani i czujemy się pewnie i swobodnie. W końcu to my sami powinniśmy być na pierwszym miejscu w naszej głowie. Należy wsłuchiwać się w swoje uczucia, szanować je, bo gdy my sami zaczynamy to robić, inni też zaczną.

Wróćmy na chwilę do czasów dzieciństwa. Czy aby cieszyć się życiem, potrzebowaliśmy mieć rzeczy czy kogoś na własność? Czy nie wystarczyło nam słońce, wyobraźnia i poczucie bezpieczeństwa?

Prawda jest taka, że  jeśli sami z siebie nie będziemy szczęśliwi, to nigdy nie będziemy – posiadając idealnego partnera, akceptację otoczenia czy nowy samochód. A poczucie szczęście to przecież poczucie spełnienia, które pozwala dobrze czuć się we własnej skórze.

 

 

Bluzka- H&m

Spodenki – H&m

Kapelusz- Zara

Buty- Zara

Okulary- Ray ban

Torebka- No name

Komentarze

Brak odpowiedzi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola są oznaczone *