FILMY NA JESIENNE WIECZORY CZ.2

 

Kiedy Harry poznał Sally

Czy przeznaczone sobie osoby zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia? A  może od drugiego, albo trzeciego?

Akcja filmu obejmuje kilkanaście lat-aż tyle czasu potrzebowali bohaterowie, żeby wyznać sobie ostatecznie miłość. Poznali się zaraz po ukończeniu studiów. On ją próbował poderwać, ona go odtrąciła. Potem wszystko się plątało i gmatwało. Kiedy ich drogi krzyżują się kolejny raz, oboje nie są już tak bardzo przekonani o tym, że przyjaźń pomiędzy kobietą i mężczyzną nie jest możliwa.

Mimo że to komedia romantyczna, czekanie na happy end nie nudzi. Nie jest to przewidywalne romansidło jak większość z nich i to jest jej wielki plus. Zaskakujące puenty i zwroty akcji nie pozwalały się nudzić. Najważniejszym przesłaniem płynącym z filmu było to, że mimo wszystko miłość zawsze zwycięży, chociaż mielibyśmy czekać na to latami.

 

Pod Słońcem Toskanii

Film ,,Pod słońcem Toskanii” opowiada historię pisarki, dojrzałej kobiety, która po zdradzie męża ma dość życia w San Francisco i za namową przyjaciółki postanawia wyjechać do pięknej Toskanii. Na miejscu, kierowana nagłym impulsem, kupuje malowniczo położoną, choć nieco starą i zniszczoną willę. Pomocną dłoń wyciąga do niej agent nieruchomości, to za jego sprawą w nowym domu Frances pojawia się ekipa remontowa. Robotnicy okazują się trzema sympatycznymi mężczyznami z Polski. Frances i polscy fachowcy szybko odnajdują wspólny język. Kobieta na nowo odnajduje radość życia, stabilizację i w końcu… zakochuje się.

Film napawa optymizmem, pachnie ziołami i ogrzewa nas słońcem pięknej Toskanii – idealny na jesienne wieczory!

 

Lepiej być nie może

Wyróżniony trzema Złotymi Globami, dwoma Oskarami i aż pięcioma nominacjami do tej nagrody – „Lepiej być nie może” to piękna, przewrotna komedia, z dobrym przewrotnym tytułem. Nicholson stworzył brawurową kreację wcielając się w postać pisarza Melvina Udalla, cierpiącego na nerwicę natręctw. Malvin jest człowiekiem o skomplikowanej osobowości, autorem popularnych romansów. Nie lubi ludzi-zresztą z wzajemnością- i robi wszystko, aby unikać z nimi kontaktu. Od czasu do czasu ofiarami jego ciężkiego usposobienia padają przypadkowi przechodnie, sąsiedzi (albo ich pupile) lub… kelnerki.

Kiedy jego sąsiad Simon trafia do szpitala, Melvin, w ramach zadośćuczynienia za wcześniejsze przewinienia, zostaje zmuszony do zaopiekowania się jego psem. Piesek rasy gryfon to niekwestionowana gwiazda filmu – zdobył nasze serca i niejednokrotnie doprowadził do łez. To właśnie opieka nad czworonogiem, staje się punktem wyjścia do zmiany, która następuje w głównym bohaterze. Gdy Carol, jego ulubiona kelnerka, nie przychodzi do pracy z powodów rodzinnych, Melvin postanawia interweniować.

Błyskotliwe i zabawne dialogi, optymistyczne przesłanie, świetne aktorstwo- całość ogląda się z ogromną przyjemnością.

Rzymskie Wakacje

Piękny film z 1953 roku, nominowany w 7 kategoriach do Oskara, finalnie otrzymał trzy nagrody Akademii Filmowej – dla Audrey Hepburn za najlepszą aktorkę pierwszoplanową, za najlepsze kostiumy oraz najlepsze materiały do scenariusza. Do Wiecznego Miasta z wizytą przybywa księżniczka Anna, władczyni nieokreślonego państwa. Zmęczona licznymi obowiązkami oraz z góry narzuconym harmonogramem dnia, wymyka się w nocy z ambasady, aby incognito zwiedzić miasto. Za wszelką cenę pragnie poznać smak codziennego życia, delektować się nim.

Dziennikarz Joe Bradley, który znajduje ją śpiącą na ławce, oferuje jej gościnę. Dowiedziawszy się, jaka jest prawdziwa tożsamość nowej znajomej, oferuje jej wspólne zwiedzenie miasta. Z początku dziennikarz interesuje się głównie zrobieniem reportażu o księżniczce. Jednak jego plany ulegają zmianie, gdy oboje wzajemnie się w sobie zakochują.

Jeśli marzycie o podróży do Rzymu, ale wciąż nie mieliście okazji stanąć na Schodach Hiszpańskich, czy zobaczyć Fontanna di Trevi wyruszcie w romantyczną podróż z Audrey Hepburn i Greogrym Peckiem.

 

Komentarze

2 komentarze
20 października 2017 at 11:23

Ja jeszcze moge dodać od siebie the book of henry, bo to świetny film 🙂

21 października 2017 at 09:47

O dziekuję! Z chęcią zobaczę

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola są oznaczone *