POZYTYWNE FILMY NA JESIENNE WIECZORY

 

Rodzinny dom wariatów (The Family Stone)

Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach? To stara prawda. Sympatyczna, komedia opowiadająca losy pewnej… nietypowej rodziny. Bardzo dobra obsada, świąteczny klimat okraszony zabawnymi sytuacjami. Mimo nieco przewidywalnej fabyły film pozbawiony jest banałów i wymuszonych żartów. Ciepła, rodzinna opowieść, pokazująca zawiłość rodzinnych więzi.

 

Pamiętnik (The Notebook)

Niezwykle wzruszający i ponadczasowy film, opisujący historię pięknej miłości. Dwoje pensjonariuszy domu opieki Noah i Allie umila sobie czas, czytając pamiętnik, w którym opisana jest historia wielkiej miłości. Kim jest starszy człowiek, kto napisał pamiętnik i w jaki sposób historia w nim opowiedziana łączy się z losami głównych bohaterów filmu?

Pamiętajcie aby przed obejrzeniem tego filmu przygotować sobie paczkę chusteczek.

 

Ps. Kocham Cię 

,,Ps Kocham Cię” to niesamowita historia miłosna zaczynająca się w momencie śmierci jednego z głównych bohaterów. Myślę, że film ten odbierany jest zależnie od doświadczeń, z którymi zmierzyliśmy się w życiu. Inaczej zinterpretuje treść osoba bardzo młoda, inaczej dojrzała osoba w szczęśliwym związku, inaczej singiel.

Film pokazuje trudną sztukę pogodzenia się z odejściem ukochanej osoby i próbie znalezienia się w nowej rzeczywistości tuż po jej stracie.

Vicky Cristina Barcelona

Specyficzna powieść o zyciu, miłości i ukrytych pragnieniach. Dwie kobiety, przyjeżdżają do Barcelony na wakacje. Niespodziewanie dla nich samych, dają się wciągnąć w seksualną przygodę z nowo poznanym Katalończykiem. Film przesycony jest hiszpańskim temperamentem, nie brakuje tu pięknych widoków, dźwięków hiszpańskiej gitary oraz pięknych i utalentowanych aktorów, którzy są chyba największą zaletą filmu.

Film wnika w ludzką psychikę i zastanawia się nad tym, czym naprawdę jest związek. Jaka jest różnica pomiędzy ogólnie przyjętymi konwenansami a porywami serca.

Komentarze

Brak odpowiedzi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola są oznaczone *