POSTANOWIENIA NOWOROCZNE

Wkroczyliśmy w najpiękniejszy okres w roku – Święta, sylwestrowa noc. Uwielbiam ten czas – przepełniony spotkaniami z rodziną, ciepłem, wspominkami przy wspólnym stole. Jest to także okres refleksji i postanowień noworocznych. To właśnie teraz uświadamiamy sobie… jak szybko płynie czas. Niezwykle istotne jest umieć zatrzymać się na chwilkę i odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki był dla nas ten rok, co zmienił w naszych życiu, kim staliśmy się przez te 365 dni. Zazwyczaj zagonieni nie zwracamy uwagi na to, co przynosi nam każdy dzień oraz na to, jak nowe doświadczenia nas kształtują. Czasem stajemy się nową wersją siebie, a nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Szkoda nie mieć nad tym kontroli prawda?

Już jakiś czas temu odkryłam, że to przede wszystkim ode mnie zależy, jak będzie wyglądał mój dzień, tydzień, rok. Oczywiście, zdarzają się sytuacje, na które choćbym stanęła na głowie nie będę miała wpływu, ale w większości wypadków to JA decyduję, wybieram – czy nadchodzący rok spędzę na wiecznym poszukiwaniu, miotając się między tym, co chcę, a tym co muszę, na rzeczach, które nie sprawiają mi satysfakcji, na spotkaniach z ludźmi, które nie wnoszą nic do mojego życia, na oglądaniu słabych filmów, czy poświęcę czas na to, co dla mnie ważne, czy zawalczę o swoje szczęście, prawo do samodecydowania, do tego, by być dobrze traktowaną, o satysfakcję z pracy, związku, o jakościowe relacje, samorozwój czy będę realizowała swoje pasje.

„Szczęście nie zależy od warunków zewnętrznych. Zależy ono od warunków wewnętrznych” (Dale Carnegie)

Wykorzystajmy te ostatnie dni 2017 roku, na chwilę refleksji i rozliczenie z samym sobą. Co udało nam się osiągnąć? Do czego chcemy dążyć? Z czego jesteśmy zadowoleni, a co przydałoby się zmienić? Efektem takich rozmyślań mogą być postanowienia noworoczne albo notatka na kartce, która zawiśnie na ścianie. Ważne, aby zaowocowały zmianą, zmianą na lepsze. Rzucam Wam wyzwanie, bądźcie szczęśliwi. Tego też Wam życzę!

K.

Coat- Zara| Sweater- H&M| Skirt- Zara| Boots- Michael Kors| Tights- Calzedonia| Necklace- Tous| Bag- Zara| Beret- Zara

Komentarze

Brak odpowiedzi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola są oznaczone *