APLIKACJE NA TELEFON PRZYDATNE W CIĄŻY

Zgodnie z obietnicą daną Wam na moim InstaStories (zapraszam na moje IG!) przygotowałam post o aplikacjach ciążowych, które znajdziecie na moim telefonie. Oczywiście, jako stary mól książkowy, muszę na wstępie dodać, że nic nie zastąpi kompetentnej, obszernej, bogatej w opisy i zdjęcia książki o ciąży. Sama mam już sporą kolekcję lektur dotyczących tego pięknego stanu – część kupiłam sama, gdy tylko dowiedziałam się o ciąży, część dostałam od mamy i koleżanek ( jedna z przyjemniejszych stron ciąży – dostaje się dużo książek ;p ). Zaglądam do nich codziennie, cały czas ucząc się czegoś nowego.

Nie da się jednak ukryć, że moimi nowymi przyjaciółmi stały się również aplikacje na telefon. Może aplikacja mobilna to nie to samo co rzetelna książka na temat rozwoju ciąży, ale ma tę przewagę nad nią, że mogę ją mieć przy sobie cały czas. Aplikacje są dyskretne zatem możemy zaglądać do nich w ciągu dnia, aby zaczerpnąć wiedzy na temat swojego/dziecka aktualnego stanu.

Te, które Wam dziś polecę od miesięcy towarzyszą mi, przypominając o zbliżającej się wizycie u lekarza, pokazując informacje, dotyczące bieżącego rozwoju dziecka, czy w którym tygodniu ciąży obecnie się znajduję.

Takie apki są efektywnym sposobem na prowadzenie dziennika ciąży, ułatwiają robienie notatek, a także prowadzenie albumu.

 

Poniżej znajdziecie kilka, które gorąco Wam polecam 🙂

 

Na wstępie jednak chciałabym przedstawić Wam jeszcze jedną, wspaniałą aplikację, która może okazać się przydatna przy planowaniu ciąży, a mianowicie – Period Calendar.

 

To aplikacja śledzenia cyklu miesiączkowego. Apka Period Calendar idealna jest dla pań, które nie lubią zapisywać w kalendarzykach, czy na kartkach dat, kiedy zaczyna lub kończy im się okres. W zakładce „notification” możemy włączyć alarm, który przypomni o zbliżającym się okresie, dniach płodnych lub owulacji.

W aplikacji tej zaznaczamy czy danego dnia okres się skończył/zaczął, na tej podstawie apka kalkuluje kiedy powinno się dostać miesiączki oraz  kiedy kobieta ma dni płodne.

 

Ok, przechodzimy teraz do aplikacji dla przyszłych mam. Pierwsza i moja ulubiona to Pregnancy – Sprout.

Aplikacja ta to dość zaawansowany dziennik ciążowy. Pokazuje przyszłym rodzicom cotygodniowe zdjęcie, wizualizację malucha w łonie, pozwala usłyszeć nam przykładowy dźwięk bicia serduszka malca ( za pierwszym razem się prawie popłakałam 🙂 ) pomaga nam lepiej zrozumieć, na jakim etapie rozwoju znajduje się dzidziuś np. poprzez porównywanie jego wielkości do wielkości dobrze znanych nam… owoców. Dodatkowo wraz z opisem największych zmian u dziecka, znajdziemy w niej porady lekarza z wykresem ciąży oraz organizator: harmonogram wizyt lekarskich, zadania, co powinno znaleźć się w wyprawce dla niemowlaka, w torbie do szpitala. Pomaga kontrolować przyrost masy ciała, ma też wbudowany licznik kopnięć dziecka oraz licznik skurczów.

Uwielbiam ją!

 

Hi Mommy – bardzo przejrzysta aplikacja, która towarzyszy przyszłym mamom przez cały okres ciąży.

 

 

Wystarczy wprowadzić przewidywaną datę porodu, by codziennie otrzymywać informacje o maluszku – wielkość, waga wraz z pięknymi grafikami – na każdy dzień inną. Gdy naciśnie się grafikę dziecka aplikacja wydaje przesłodki dźwięk niemowlęcego gaworzenia. Apka codziennie informuje o tym, w którym tygodniu i dniu ciąży się znajdujemy, codziennie też dostajemy wiadomość … od naszego dziecka, które mówi nam jak się czuje, co lubi, czego nie. Najbardziej lubię, gdy prosi, aby pozdrowić od niego tatusia

Pregnancy tracker (What to Expect) – aplikacja dostarcza nam cotygodniową porcję opisów oraz filmów informujących o rozwoju dziecka, oraz o zmianach zachodzących w ciele przyszłej mamy.

Po wpisaniu planowanej daty porodu zaczniemy otrzymywać informacje o kolejnych etapach ciąży. Pregnancy Tracker to bardzo rozbudowana apka posiadająca wiele informacji, z których korzystać może zarówno mama, jak i przyszyły tata. Dostarcza sporą dawkę wiedzy, dotyczącej rozwoju maluszka – jego wielkość ( porównana jak w przypadku poprzedniej apki, do owoców), waga, liczne porady, propozycje interesujących blogów, opisy dolegliwości, jakie mogą spotkać ciężarną w tym okresie. Znajdziemy w niej codzienne informacje o mamie, cotygodniowe o dzidziusiu, wiele artykułów na każdy dzień. Wśród jej narzędzi znajdziemy również możliwość zamieszczania zdjęć, planner wizyt lekarskich, a także opcję tworzenia społeczności do wymiany informacji i doświadczeń.

Wy również poleciłyście mi 2 aplikacje, które już zainstalowałam na swoim smartfonie 🙂 Oto one:

 

Moja ciąża – eDziecko.pl- bardzo fajna aplikacja, która tydzień po tygodniu pokazuje jak przebiega ciąża. Powstała przy współpracy z cenionym ginekologiem-położnikiem Grzegorzem Południewskim, który zadbał o to, aby każda informacja w niej zawarta miała oparcie w nauce medycznej i praktyce położniczej.

Po kliknięciu „start“, apka wita nas informacją dot. dziecka, pokazuje, w którym tygodniu ciąży jesteśmy oraz ile mierzy i waży dziecko. Dodatkowo pokazuje linię czasu obrazującą ile dni do końca ciąży nam pozostało. Znajdziemy w niej sporo informacji  o zmianach, jakie zachodzą w ciele kobiety. Ułatwia przyszłej mamie kontrolować procesy, które aktualnie zachodzą w jej organizmie. Dodatkowo aplikacja wyposażona jest w opis i ostrzeżenia np. o bólu brzucha w ciąży, które pojawiają się w odpowiednich tygodniach lub dniach.

 

Happy Baby – ciąża i narodziny – aplikacja oferująca wsparcie podczas ciąży, ale też po narodzinach dziecka.

Tryb ciąża

Ten tryb pozwoli Ci spokojniej analizować przebieg ciąży tydzień po tygodniu. Aplikacja informuje o tygodniu i trymestrze ciąży, w którym aktualnie się znajdujemy, ile dni do pozostało do rozwiązania. W zakładce „rozwój“ pokazuje wizualizację dziecka wraz z jego wymiarami, informacjami o dzidziusiu, o tym, co odczuwać w danym dniu może przyszła mama. Znajdziecie tu dużo ciekawostek i praktycznych porad. Planer wizyt zapewni kontrolę nad terminami badań i wizyt u lekarzy, a lista zakupów pozwoli na zgromadzenie niezbędnych rzeczy, które powinna zawierać wyprawka do szpitala.

Tryb dziecko

Korzystając z tego trybu, aplikacja asystuje i „doradza“ jak postępwoać z noworodkiem. Oferuje wsparcie w regularnym monitoringu karmienia piersią i pomiarze długości snu niemowlaka.

 

Komentarze

Brak odpowiedzi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Wymagane pola są oznaczone *